Меню

Олександр Строкань

Партнер, адвокат, керівник практики вирішення спорів (Київський офіс)

Основні напрямки діяльності:

 

  • Вирішення спорів. Саме під керівництвом Олександра Строканя практику вирішення спорів Mitrax вперше було відзначено у міжнародних рейтингах Ukrainian Law Firms 2019 та IFLR100. Лише за напрямком захисту прав кредиторів адвокату вдалося домогтися визнання грошових вимог на суму понад 2,5 млрд грн.

 

  • Захист бізнесу. Адвокат здійснює комплексний супровід судових справ у господарському та адміністративному процесах, пов’язаних з тиском на бізнес. Має широкий досвід врегулювання спорів, пов’язаних з публічними закупівлями, порушенням конкурентного та антимонопольного законодавства.

 

  • Антирейдерство. Розробив систему запобігання рейдерських атак на бізнес та захисту від тиску правоохоронних органів. Захищав інтереси сторін у корпоративному конфлікті щодо ТЦ Sky Mall, у справі щодо рейдерського захоплення бізнес-центру на Печерську, в процесі повернення врожаю австрійської компанія SAATBAU, а також в інших гучних справах. Олександр Строкань – фіналіст конкурсу Асоціації адвокатів України «Адвокат року-2020» в антирейдерській практиці.

 

Досягнення: 

  • Фіналіст конкурсу Асоціації адвокатів України «Адвокат року-2020» в Антирейдерській практиці.
  • Під керівництвом Олександра у 2020 році Mitrax визнано юридичною фірмою року у Військово – промисловому комплексі.
  • Фіналіст конкурсу Асоціації адвокатів України «Адвокат року-2021» одразу в двох номінаціях: Антирейдерська практика та Судова практика.

 

Декілька статей, автором яких є Олександр:

Практика

Чотири кейси, які говорять самі за себе:

 

1.Запобіг рейдерському захопленню комерційної нерухомості у центрі Києва площею 8016.1 кв.м

 

У цій справі державний реєстратор скасував запис про право власності нашого клієнта на об’єкт нерухомого майна – нежитлові приміщення колишнього заводу в Подільському районі міста Києва. Звісно ж, ці дії були протиправними. Адвокату вдалося домогтися скасування рішення реєстратора та повернути майно клієнту.

 

2.Захистив інтереси дорожньо-будівельного тресту 

 

Адвокат супроводжував захист ВАТ «ДБТ № 4 м. Брест» – переможця тендерів на будівництво доріг в Україні. Товариство могло втратити контракти внаслідок негативного висновку Державної аудиторської служби України та позову конкурента – відомого в Україні підприємства ПП «Автомагістраль». Олександр Строкань домігся трьох перемог у судових провадженнях, не допустив зупинки договорів та будівельних робіт загальною вартістю 199 000 000 грн.

 

3.Запобіг екстрадиції громадянина Ірану до США

 

В цій справі громадянина Ірану затримали в аеропорту Бориспіль. Його звинуватили в незаконній торгівлі американськими авіаційними двигунами з Іраном – країною, яка перебуває під американському ембарго. Щоб відстояти інтереси іранця та запобігти екстрадиції, адвокату довелося писати скарги слідчому судді та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, звернутися в прокуратуру із заявою про злочини слідчого поліції та підготувати для суду науково-правовий висновок Інституту держави і права ім. В.М. Корецького. Внаслідок тривалої боротьби громадянин Ірану залишився на свободі. 

 

4. Оскаржив розпорядження прем’єр-міністра про звільнення директора акціонерного товариства

 

Через рішення Фонду державного майна та розпорядження прем’єр-міністра України був звільнений з посади генеральний директор АТ «Миколаївобленерго». Адвокат підготував судовий позов та заяву про його забезпечення. В результаті суд заборонив вчиняти дії, спрямовані на звільнення, відсторонення, припинення повноважень клієнта. Як наслідок, клієнт здійснював свої повноваження до закінчення строку дії контракту.

Членство в ассоциациях:

У 2022 році призначений заступником голови Комітету Асоціації адвокатів України з питань захисту бізнесу, активів та прав інвесторів.

Образование:

В 2014 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.