Меню

Заощадили клієнтові 7 325 145,9 грн податків та сформували нову судову практику

У 2020 році компанія отримала неприємний сюрприз від податкової служби – повідомлення-рішення про порушення законодавства. Податківці донарахували нашому клієнтові 7 325 145,90 грн за платежем “орендна плата з юридичних осіб”. Компанія категорично не погоджувалася з таким “бонусом” та звернулася по допомогу до адвокатів Mitrax.

 

Що зробили адвокати Mitrax для клієнта

 

Формально податкова служба спиралася на чинний нормативно-правовий акт органу виконавчої влади. На його основі наш клієнт розраховував суму податку. Але в певний момент виконавчий орган вніс зміни до документу, а саме змінив нормативну грошову оцінку земельних ділянок, ввівши додатковий коефіцієнт. Податкова служба вважала, що наш клієнт мав провести новий розрахунок та сплатити значно більшу суму податків.

 

Найбільша складність у справі полягала у цілковитій відсутності судової практики з цього питання. Ситуація була абсолютно новою для України. Тож нам довелося:

 

  • сформувати нову правову позицію, спираючись виключно на тлумачення законів;
  • довести суду протиправність дій податкової служби.

 

Яке рішення прийняв суд

 

Суд затвердив сформовану нами правову позицію: прийняття органом виконавчої влади акту, що регулює нормативну грошову оцінку земельної ділянки, не призводить до виникнення у платника обов’язку здійснювати нові розрахунки. Податкова служба намагалася оскаржити це рішення в апеляційному суді, але він також встав на нашу сторону.

Інтереси клієнта в суді представляв адвокат Скирда В.Є.

К списку проектов