Меню

Захист роботодавця у трудовому спорі

Захист інтересів клієнта-відповідача у справі про стягнення грошової суми в розмірі 499 870 грн.Колишній головний бухгалтер звернулася до нашого клієнта з позовною заявою «про скасування наказу про переведення на іншу посаду та стягнення заборгованості по заробітній платі при звільненні, стягнення середньомісячного заробітку за час затримки проведення розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди».Судом першої інстанції були частково задоволені позовні вимоги:• скасовано наказ про переведення на іншу посаду;• стягнуто з клієнта 427 351,95 грн.Рішенням Апеляційного суду рішення суду першої інстанції в частині скасування наказу було залишено без змін, суму стягнення було збільшено до 499 870 грн.

Рішенням суду касаційної інстанції рішення Апеляційного суду в частині стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні було змінено на суму в розмірі 50 000 грн. Надалі, колишній бухгалтер знову звернулася до суду першої інстанції з метою стягнення з клієнта заборгованості по заробітній платі та компенсації середнього заробітку за час затримки проведення належного розрахунку. Особливість спору полягала в тому, що позивач таким чином прагнув утримати суму невиплаченої премії в розмірі 23 642 грн.
Однак, в разі виграшу колишнім головним бухгалтером даного спору, клієнт, згідно з Кодексом законів про працю України, мав би сплатити штрафні санкції за несвоєчасну виплату премії в розмірі близько 800 000 гривень. У суді першої інстанції дана справа була програна, але в суді апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції було скасовано і в позові було відмовлено в повному обсязі. Істина в справі була встановлена ​​на підставі висновку судово-економічної експертизи при активній участі юристів MITRAX.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ рішення суду апеляційної інстанції було залишено без змін.Надалі, колишній бухгалтер знову звернулася до суду з вимогою про стягнення з клієнта заборгованості по виплаті премії в розмірі 13 724 грн. і середнього заробітку за час затримки розрахунку в розмірі 450 000 гривні.

У суді першої інстанції відповідач, не користуючись допомогою юристів MITRAX, частково програв справу. Надалі, відповідач звернувся за допомогою в MITRAX і в суді апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції було скасовано, а в позові відмовлено в повному обсязі. Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ рішення суду апеляційної інстанції було залишено без змін. Рішення суду I інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/35717417 Рішення суду апеляційної інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/37345062 Ухвала суду касаційної інстанції: http://reyestr.court.gov.ua/Review/37944068

К списку проектов