Меню

Стягнення боргу на суму 9,2 млн. грн на користь агрохолдингу

Наш Клієнт – велика українська аграрна компанія. Між ним та Виконавцем було укладено змішаний договір підряду, за умовами якого Клієнт надав Виконавцю вихідне насіння зернових культур для його посіву та вирощування. З отриманого врожаю Виконавець повинен був віддати Клієнту частину насіння відповідної кондиції, але вже в більшій кількості, ніж ту, яку отримав для посіву. Однак своїх зобов`язань він не виконав. Відмовився Виконавець повертати й отриманий аванс у розмірі 9,2 млн грн.

Складність даної справи полягала в тому, що порядок повернення авансу за договором підряду законодавчо не врегульований.

Адвокати Mitrax повідомили Виконавця про розірвання договору підряду, у результаті чого аванс набував статусу безпідставно набутого майна. Згідно з Цивільним кодексом України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути потерпілому це майно.

Тобто, з припиненням дії договору підряду така грошова сума втратила ознаки авансу та стало майном (грошовими коштами), набутим підрядником без достатньої правової підстави. Відповідно до частини 1 статті 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Рішенням господарського суду першої інстанції, залишеного в силі апеляційною інстанції, задоволено позовні вимоги нашого клієнта та стягнуто на його користь 9,2 млн грн. безпідставно набутих коштів.

Рішення Господарського суду http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84570808

До списку проектів