Меню

Відстояли право батька піклуватися про дітей, незважаючи на висновок органу опіки та піклування

Кожен день через українські суди проходять тисячі таких історій. Колись вони були щасливі, але тепер в паспортах стоїть штамп про розлучення. Ще недавно вони планували зустріти разом старість, а тепер роз’їжджаються по окремих квартирах. Один нюанс: у колишньої пари є троє дітей, і кожен з батьків однаково хоче жити з ними, виховувати і піклуватися.

Але і тут є звичний шаблон, за яким розвиваються події. Орган опіки та піклування дає висновок, що дітям буде краще з мамою. Суд, не вникаючи в подробиці, приймає відповідне рішення. Наш клієнт розумів, що домогтися права бути повноцінним батьком для своїх дітей буде непросто, тому звернувся по допомогу до адвокатів Mitrax.

 

Що зробили адвокати Mitrax для клієнта

Наш клієнт був відповідачем у справі про визначення місця проживання дітей. Його колишня дружина подала позов, в якому просила залишити трьох маленьких дітей з нею і стягнути аліменти з їх батька. При цьому чоловік наполягав, що з ним дітям буде краще.

У суді жінка яскраво описала свого колишнього чоловіка як безробітного абьюзера, якому немає діла до дітей. Така ж позиція була у органів опіки та піклування.

Ось тільки факти говорили про зворотне:

  • наш клієнт справді не був працевлаштований офіційно, але отримував солідний дохід від продуктів інтелектуальної праці – записів аудіокниг і веденні блогу на YouTube;
  • завдяки великій кількості вільного часу батько міг повноцінно займатися дітьми. Саме він готував їм їжу, водив на гуртки і робив з ними уроки;
  • дохід батька дозволяє йому забезпечувати дітей. Ми надали суду квитанції про оплату школи для дітей, чеки на їжу та інші побутові витрати;
  • графік роботи матері дозволяє їй повноцінно проводити час з дітьми тільки у вихідні.

Діти підтвердили, що і мама, і тато добре до них ставляться. Але батько приділяє їм більше уваги, тому вони хочуть жити з ним.

 

Яке рішення прийняв суд

Суд взяв до уваги всі факти і повністю відхилив позов матері. З текстом рішення ви можете ознайомитися тут.

 

Цей кейс яскраво ілюструє, що після розлучення діти повинні жити не з мамою або татом, а з тим із батьків, у якого є більше часу і можливостей якісно проводити час з дітьми і піклуватися про них. При цьому другий з батьків не виключається з життя дітей.

 

Справу вів адвокат Юрій Бабенко.

К списку проектов