Меню

Тендерна війна: що робити, коли переможець тендеру виконав замовлення, а Держаудитслужба вимагає розірвати договір

У 2020 році наш клієнт виграв тендер на будівництво дороги Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський. Коли роботи були майже завершені, і в автомобілістів з’явився шанс подорожувати Житомирщиною з комфортом, у ситуацію втрутилась Держаудитслужба (ДАСУ). Аудитори провели моніторинг закупівлі та дійшли висновку, що наш клієнт переміг у тендері незаконно. А тому замовник тендеру має розірвати договір з нашим клієнтом. Такий розвиток подій не влаштовував ані клієнта, ані замовника. Захищати права довелося у суді.

 

Що зробили адвокати Mitrax для клієнта

В цій ситуації адвокату потрібно було довести суду два факти:

  • висновок ДАСУ є помилковим. Наш клієнт не порушив процедуру закупівлі. Документи, які були подані ним, є достатніми та відповідають умовам тендерної документації. При цьому замовником були прийняті законні рішення щодо прийняття тендерної пропозиції;
  • ДАСУ не має повноважень, які дозволяють втручатися у господарську діяльність підприємств та вимагати від них розірвання договору. Тим паче, договір був укладений з дотриманням законодавства.

Щоб довести ці факти, адвокати ретельно вивчили всі документи, які подавав наш клієнт та інші учасники тендеру. Ми продемонстрували суду, що процедура була проведена без порушень. Більше того, законність тендеру вже перевірив Антимонопольний комітет України. Представники цього органу не виявили жодних порушень.

 

Яке рішення прийняв суд

Суд став на сторону учасників тендеру: визнав протиправним та скасував висновок ДАСУ. Судді погодилися, що орган вийшов за межі своїх повноважень. Ба більше, висновки щодо нібито виявлених порушень є безпідставними, оскільки спростовуються фактичними обставинами справи. ДАСУ подали апеляційну скаргу на це рішення, але і тут суд встав на нашу сторону.

 

Більше про процедуру тендерних закупівель розповідаємо у нашому блозі.

 

Справу супроводжувала адвокат Пономаренко Катерина.

К списку проектов