Меню

Це і моя дитина теж: захистили право батька і доньки носити однакове прізвище

Коли між батьками виникають конфлікти, діти часто стають розмінною монетою. Той з батьків, з ким живе дитина, намагається всіляко виключити з його життя колишнього партнера.

 

Так сталося і в нашій справі, де мати ще при народженні дочки викреслила з життя її батька-іноземця. Жінка записала дитину на своє прізвище і всіляко перешкоджала участі батька у вихованні дівчинки. Останній не хотів миритися з таким станом справ. За підтримки адвокатів Mitrax він подав позов про зміну прізвища дитини.

 

Що зробили адвокати Mitrax для клієнта

У цій справі важливо було довести два факти. По-перше, однакове прізвище у батька і дитини буде сприяти близькості між ними. По-друге, батько дійсно виконував свої батьківські обов’язки по відношенню до дитини. Тому навіть з точки зору моралі жінка не мала підстав піддавати батька такому “юридичному забуттю”.

Ось які факти в результаті вплинули на рішення суду:

  • з моменту народження дівчинки і до 2018 року батько-іноземець повноцінно брав участь у вихованні дівчинки, забезпечував її матеріально;
  • після 2018 року мати почала всіляко перешкоджати спілкуванню батька і доньки. Незважаючи на це, чоловік продовжував в міру можливостей дбати про здоров’я і благополуччя дитини;
  • дитина може носити прізвище одного з батьків. При цьому зміна прізвища відбувається виходячи з інтересів самої дитини;
  • в контексті цієї справи зміна прізвища сприяла б залученню дитини в культуру і національні традиції батька-іноземця. Розширення кругозору завжди йде на користь дітям.

 

Яке рішення прийняв суд

Суд прийняв рішення на користь нашого клієнта. На думку суддів, такий розвиток подій відповідає інтересам дитини. Впевнені, що це рішення стане маленькою перемогою на шляху зближення батька і доньки.

 

Справу супроводжував адвокат Юрій Бабенко.

К списку проектов