Меню

Будівельна компанія проти військової прокуратури. Приз 1 586 801 грн.

Будівельна компанія і військова прокуратура підписали договір будівельного підряду. Виконання робіт розділили на 6 етапів і затвердили терміни по кожному з них. Наприклад, третій етап роботи потрібно було завершити 14 серпня, а четвертий – 21 вересня.

У договорі передбачили санкції для виконавця:

  • пеня в розмірі 0,2% від вартості невиконаних робіт за кожний день прострочення;
  • за прострочення виконання робіт понад 20 календарних днів – штраф у розмірі 7% від вартості таких робіт;
  • за виконання робіт неналежної якості – штраф у розмірі 25% від вартості неякісно виконаних робіт.

Спір у суді.

Представник військової прокуратури звернувся до суду і заявив, що будівельна компанія порушила терміни виконання робіт з окремих етапів і вимагав заплатити штраф 1 586 801,98 грн.

Сторони договору будівельного підряду затвердили терміни, але не написали вартість робіт на кожному з етапів. Знаємо кількість етапів і загальну суму, але не знаємо скільки коштують роботи на кожному етапі.

Що вирішив суд?

Відповідальність підрядника за договором настає, якщо порушені зобов’язання здачі об’єкта в експлуатацію, тобто за прострочення робіт в цілому. А ось за прострочення окремих етапів виконання робіт за договором підряду, відповідальності немає.

У справі нашого клієнта прокурор вимагав заплатити штраф і пеню у зв’язку з простроченням виконання зобов’язання з окремих етапів договору. Але суд відмовив.

Важливо! Такий сценарій можливий, якщо у договорі не вказана вартість робіт з кожного етапу, в той час, як для нарахування штрафних санкцій мала бути врахована вартість етапів.

Тому у кожному окремому випадку слід аналізувати всі умови договору окремо, та у їх сукупності.

Інтереси клієнта у суді представляла Катерина Пономаренко.

К списку проектов