Меню

Битва двох законів: як безболісно переукласти договір оренди держмайна при зміні законодавства

Наш клієнт декілька років орендував цілісний майновий комплекс (далі – ЦМК). Коли строк дії договору добігав кінця, він звернувся до орендодавця із заявою про продовження оренди. 

Але останній йому відмовив. Орендодавець аргументував свою позицію тим, що збирається самостійно використовувати ЦМК. Та коли строк оренди закінчився, орендодавець не вчинив жодних дій, щоб повернути майно з оренди. 

За законодавством, що діяло на той момент, наш клієнт мав право переукласти договір оренди без аукціону за принципом мовчазної згоди. Тож він просто продовжував користуватися ЦМК та сплачувати орендні платежі. Ніхто проти цього не заперечував. 

Чому виник конфлікт

Незважаючи на фактичне продовження оренди, наш клієнт все ж хотів усунути правову невизначеність та офіційно переукласти договір. Він знов і знов направляв заяви орендодавцю. Врешті-решт останній погодився переукласти договір.

Та за цей час законодавство змінилося – була запроваджена нова процедура переукладання договору. Вона потребувала певних умов, які наш клієнт об’єктивно не міг виконати. 

З цих причин орендодавець відмовився переукласти договір оренди, а наш клієнт був змушений звернутися до суду. 

Що зробили адвокати Mitrax для клієнта

Ми підготували та подали позовну заяву, а також представляли інтереси клієнта в суді першої інстанції:

  • сформували та обґрунтувати власну правову позицію щодо відмінностей між переукладенням договору, продовженням строку його дії  та укладенням нового договору;
  • довели, що наш клієнт вчасно і відповідно до попереднього законодавства ініціював переукладення договору – і мав право переукласти його на тих самих умовах;
  • обґрунтували доцільність застосування нового орендного законодавства в частині прав клієнта на переукладення договору, але з урахуванням положень старого законодавства щодо умов переукладення.

Нашою метою було визнати договір переукладеним на попередніх умовах. 

Що вирішив суд

Господарський суд дослухався до наших аргументів, задовольнив позов та визнав договір оренди ЦМК переукладеним. Незважаючи на зміну орендного законодавства, наш клієнт зміг юридично оформити користування ЦМК на попередніх умовах. 

 

 

Справу супроводжував адвокат, керівник практики вирішення спорів Олександр Строкань.

К списку проектов