Меню

Захист права власності на земельні ділянки

📑Timeline справи: заочним рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області були задоволені вимоги фізичної особи про визнання недійсними: договору купівлі-продажу частки певного товариства, рішень загальних зборів учасників цього товариства і угод, укладених на цих підставах, також було проведено скасування державної реєстрації змін до установчих документів, витребувані частки в статутному капіталі товариства, і в цілому застосовані наслідки недійсності таких угод. Фактично, при виконанні цього рішення наш Клієнт втрачав право власності на належні йому земельні ділянки, вартістю 5 млн. доларів, але для захисту його прав адвокати Адвокатського об’єднання «Mitrax» звернулися зі скаргою до Київського апеляційного суду.

🧩Keypoint у справі: позовні вимоги не підлягають розгляду за правилами цивільного судочинства, а отже заочне рішення підлягає скасуванню, а провадження у справі – припиненню.

Під час судового процесу Mitrax переконало колегію суддів у тому, що оспорювання позивачем цивільно-правового договору про відчуження частки стосується насамперед розпорядження корпоративними правами, і тому зазначені позовні вимоги і похідні від них правовідносини власності підпадають під визначення корпоративного спору, а справа підвідомча саме господарської юрисдикції.

💬По результатами розгляду справи апеляційну скаргу # Mitrax було задоволено в повному обсязі, що дозволило захистити права Клієнта від недобросовісних дій опонентів,  щодо порушення правил підвідомчості і зберегло його власність.

Інтереси Клієнта в суді апеляційної інстанції належним чином захистила команда Практики вирішення спорів Mitrax на чолі зі старшим юристом, адвокатом Олександр Строкань и юристом Anya Oliynyk.

К списку проектов