Меню

Стягнення дебіторської заборгованості в судовому порядку

7 причин, чому наші клієнти стають постійними
#1Гарантії

Що може бути кращою гарантією, ніж оплата результату?
Ви сплачуєте лише за фактично виконану роботу.

#2Досвід

Загальний досвід адвокатів – понад 300 років. За плечима у кожного з них – багаж успішних кейсів. Вони розкажуть про нашу роботу більше, ніж фейкові відгуки.

Ознайомитись з кейсами
Олександр Строкань
Партнер, адвокат, керівник практики вирішення спорів (Київський офіс)
#3Спеціалізація

Кожен адвокат має глибоку експертизу у вузькій категорії справ. Штат з понад 30 правників дозволяє на високому рівні представляти інтереси клієнтів у різних категоріях спорів.

Переглянути профілі адвокатів
#4Репутація

Найцінніше, що має юрист – це репутація, що формувалася роками.

Показати більше
Сховати
#5Конфіденційність

Найкращий спосіб забезпечити конфіденційність клієнта – не зберігати інформацію про нього. Після завершення справи ми видаляємо всі матеріали, тож їх неможливо вкрасти. І, звісно ж, ви не будете отримувати надокучливі SMS-повідомлення. Вважайте, що ми вже забули ваш номер телефону.

#6Чесні ціни

Без сюрпризів, незрозумілих сум та передоплат

 • Оплата частинами
  протягом місяців та навіть років. Інтервали між судовими засіданнями дозволяють рівномірно розподілити витрати.
 • Відсутність передоплат
  Щоб почати роботу над справою, достатньо сплатити невелику суму за підготовку позову. Бо час цінніший за гроші.
 • Контроль витрат
  Ви оплачуєте тільки фактично виконану роботу. Жодних прихованих послуг чи інших неприємних сюрпризів.
#7Вартість послуг

Mitrax – одна з найкращих юридичних фірм України. Але наші ціни залишаються ринковими. Переконайтесь самі.

  Борги
  Статті на тему
  24 Тра 2021
  468
  17 Лип 2020
  400
  16 Жов 2020
  9800
  27 Жов 2020
  2838
  17 Лип 2020
  3434
  04 Сер 2020
  1124

  У випадках, коли дебіторська заборгованість не була погашена й боржник ухиляється від переговорів, залишається застосувати більш жорсткий і суворий спосіб стягнення боргів – через суд. Такий варіант розвитку подій, як правило, небажаний як для кредитора, так і для боржника, адже неминуче тягне за собою цілий ряд витрат. Але необхідно пам’ятати, що стягнення дебіторської заборгованості в судовому порядку може допомогти повернути велику частину боргу та мінімізувати втрати.

  Стягнення дебіторської заборгованості – особливості

  Через дебіторську заборгованість компанія тимчасово позбавляється частини коштів, які могла б витратити більш раціонально – наприклад, на розширення й розвиток підприємства. Якщо вчасно не вживати необхідних заходів і дій стосовно дебітора, ці ресурси можна втратити назавжди – коли борг стає безнадійним, залишається лише списати його собі в збиток. Стягнення дебіторської заборгованості через ц суд може допомогти компанії повернути її частково або навіть повністю – у рідкісних випадках.

  Щоб звернутися до суду, бажано попередньо направити претензію боржнику й висунути свої вимоги. У багатьох випадках це дозволяє уникнути судових процесів і допомагає вирішити спір шляхом переговорів. Разом з тим чимало ситуацій, коли боржник ігнорує претензію й ухиляється від своїх зобов’язань. Як правило, це пов’язано з недобросовісними контрагентами, які отримали передоплату, але не виконали свою частину договору:

  • Не надали замовлені послуги;
  • Виконали роботу або відправили товар неналежної якості;
  • Виконали поставку товару лише частково;
  • Не хочуть виконувати свої зобов’язання, спираючись на те, що не можуть це зробити – наприклад, через фінансові труднощі.

  Аби розібратися з дебіторською заборгованістю, необхідна допомога адвоката, який допоможе грамотно скласти план дій щодо боржника. Пріоритет буде відданий мирному врегулюванню спірного питання, однак якщо друга сторона не виконає вимог і не захоче брати участь у переговорах, адвокат візьметься за представництво в суді інтересів компанії.

  Порядок стягнення дебіторської заборгованості в судовому порядку

  Процес судового врегулювання – трудомісткий і складний, проте при грамотному підході та якісній допомозі юриста дозволяє підвищити шанси на позитивне рішення та додатково стягнути вартість своїх послуг. Порядок процедури такий:

  1. Складання позову. Заява має бути складена з урахуванням усіх формальностей: правильного розрахунку заборгованості, штрафних санкцій та останньої практики Верховного суду. Юридичний супровід нашим досвідченим адвокатом у Києві, Запоріжжі, Одесі або іншому місті позбавить вас від необхідності ретельно вивчати закони та складати позов до суду самостійно.
  2. Подача позову в господарський суд. Заява направляється до суду за місцем реєстрації боржника, виконання договору або за правилами виключної підсудності.
  3. Представництво в суді. Юридична допомога на даному етапі полягає у відстоюванні інтересів клієнта та його позиції. Вона може відігравати вирішальну роль при винесенні рішення.

  Адвокатське об’єднання Mitrax пропонує комплексні послуги із захисту ваших інтересів при стягненні дебіторської заборгованості. Наші юристи допоможуть зібрати вам усі необхідні докази та представлять вашу позицію в суді. Визначити оптимальну стратегію й можливі ризики з урахуванням конкретних обставин і ситуацій допоможе попередня консультація юриста.

  Проблемні борги / Адвокат по стягненню дебіторської заборгованості / Стягнення дебіторської заборгованості в судовому порядку /