Чому варто вибрати нашу компанію
Адвокат по спадковим справам: коли він потрібен
Цивільний кодекс України передбачає два види наслідування: за законом та заповітом. У кожній з цих процедур є підводні камені, про які слід знати. Тому юрист по спадщині орієнтується в обох порядках.
Почнемо зі спадкування згідно із законом. Часта ситуація – власник майна йде з життя, не залишивши заповіту. Між спадкоємцями виникають справедливі питання: хто і що спаковуватиме? І як отримати допомогу в оформленні спадщини?
Якщо заповіту немає, майно успадковують у порядку черговості. Усього є 5 черг:
перша – діти, дружина/чоловік, батьки померлого;
друга – рідні брат/сестра, дідусь та бабуся;
третя – рідні дядько та тітка;
четверта – особи, які проживали однією сім’єю зі спадкодавцем понад 5 років до його смерті;
п’яті – інші родичі до шостого ступеня спорідненості, і навіть ті, кого утримував спадкодавець.
Адвокати по спадщині пояснять принцип черговості у вашому випадку. Але загалом кожна наступна черга отримує доступ до майна лише за відсутності спадкоємців попередніх черг. Є спадкоємці 1-ї черги? Тоді решта родичів навряд чи може на щось претендувати.
Тому на практиці найбільші шанси отримати спадок мають 1 та 2 черги. Начебто все зрозуміло, але й тут бувають проблеми. Судова практика у спадкових справах це підтверджує.
Які питання вирішує адвокат зі спадщини
Під час спадкування у законній черговості можуть виникати спірні ситуації. Нижче ми привели найчастіші проблеми, які зазначають адвокати-практики.
Перше – це зміна черговості. Стаття 1259 Цивільного кодексу України іноді дозволяє спадкоємцю із «далекої» черги перейти до попередньої. І так здобути право на спадщину.
Євгенія Василівна – 86-річна пенсіонерка. Її діти та онуки проживають далеко за кордоном, а про жінку дбає її племінниця Олена. Вже понад 2 років Олена щодня приходить до своєї тітки: готує, прибирає, купує ліки та забезпечує комфортний побут.
Нещодавно пенсіонерка померла, не залишивши заповіту. За законом її трикімнатна квартира мала перейти дітям – спадкоємцям першої черги. Але племінниця померлої також претендувала на спадок. Адже саме вона дбала про жінку в останні роки.
Олена звернулася до юриста, які веде спадкові справи. Фахівець підготував судовий позов та представив інтереси Олени в суді. За рішенням суду племінницю включили до кола спадкоємців першої черги. Тому вона отримала свою частину у спадкові.
Змінити чергу можна не лише за рішенням суду. Якщо інші спадкоємці не проти, можна оформити це договором. Спадкові адвокати допоможуть сформулювати пункти договору. Вам залишиться лише його підписати та завірити нотаріально.
Друга ситуація – ви хочете успадкувати майно згідно із законом, але потрібно довести споріднений зв’язок або факт проживання однією сім’єю з померлим. З чого почати? З консультації у спадкових справах.
У цих ситуаціях адвокати по спадщині допоможуть:
- проаналізувати ваш випадок та оцінити перспективи з погляду закону та судової практики;
- скласти та подати необхідні документи до суду;
- зібрати докази – документи та інші матеріали;
- представити вашу позицію в суді та довести справу до бажаного рішення.
Ще одне спірне питання – частки у спадщині. За законом спадкоємці одержують майно в рівних частках. Збільшити чи зменшити свою частку можна лише за домовленістю з іншими спадкоємцями.
Якщо йдеться про нерухомість, таку угоду укладають письмово з посвідченням у нотаріуса. Радимо довірити супровід цієї процедури адвокату з оформлення спадщини. Тоді ваші інтереси будуть під надійним захистом.
Навіщо потрібен юрист по спадщині, якщо є заповітЗаповіт все спрощує. Власник майна висловив та закріпив свою волю. Запитань бути не повинно. Але й тут трапляються несподівані повороти, коли послуги адвоката по спадковим справам стають необхідністю.
Деякі спадкоємці мають право на обов’язкову частку, навіть якщо їх не включили до заповіту. Таке право мають:
- непрацездатні батьки померлого;
- вдова чи вдівець;
- неповнолітні чи дорослі непрацездатні діти.
Цим категоріям осіб належить 50% частки майна, яку вони успадкували б за законом. Якщо ви входите до цього кола, не нехтуйте своїми правами. Отримайте консультацію адвоката по спадщині, заручіться юридичною підтримкою та захистіть свої інтереси.
Іноді заповіт можна оскаржити. Наприклад, у таких випадках:
- порушено форму заповіту. До прикладу, його підписала інша людина, хоча для цього не було підстав;
- заповіт складено з примусу. Спадкодавцю погрожували чи застосовували до нього насильство;
- на момент складання заповіту спадкодавець був «не в собі». Не міг усвідомлювати своїх дій і керувати ними;
- заповіт створено під впливом обману. Спадкодавець думав, що підписує інший документ.
Довести, що заповіт складено із порушеннями, нелегко. Однак юрист зі вступу у спадок розуміється на актуальній судовій практиці і зможе побудувати аргументовану позицію.
Фахівці точно визначать, які докази необхідно зібрати: призначити експертизу, викликати свідків, залучити медичну чи іншу документацію тощо.
З якими ще питаннями допомагає адвокат у спадкових справахІноді труднощі виникають, навіть якщо ви єдиний спадкоємець. Наприклад, ви пропустили строк для прийняття спадщини. Не знайшли документів на майно або вам потрібно встановити родинний зв’язок зі спадкодавцем. Швидше за все, ці питання доведеться вирішувати у суді.
Часто адвокати по спадковим справам у Києві стикаються з пропуском строку для прийняття спадщини. За законом ви повинні подати заяву нотаріусу протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. Інакше ви втрачаєте право на спадщину.
Отримати додатковий термін на подання заяви можна. Але лише з поважних причин. Наприклад, через тяжку хворобу.
А як щодо відсутності документів? У цих випадках юрист зі спадщини оцінює, яких матеріалів не вистачає та як їх отримати. Він надсилає адвокатські запити, отримує відомості з реєстрів та формує доказову базу для суду.
Скільки коштують послуги адвоката у спадкових справахВсе залежить від специфіки справи, її складності та результату, який ви хочете отримати. Ціни на послуги юриста у спадкових справах можна визначити після аналізу ситуації. Адвокат візьме до уваги обставини вашої справи, наявність чи відсутність документів, актуальну судову практику тощо. Потім фахівець озвучить можливі перспективи, план дій та точну вартість послуг
Чому адвокатів по спадковим справам краще обрати у MitraxДовіряючи Mitrax, ви делегуєте свій юридичний захист досвідченим та перевіреним фахівцям. Наш успішний досвід доведено багатьма регаліями:
- входимо до 50 найкращих юридичних компаній країни за версією Legal Awards;
- посіли 22 місце у рейтингу «50 юридичних фірм України» у 2024 році;
- професійно ведемо практику приватних клієнтів (зокрема у спадкових справах), що було відзначено рейтингом The Legal 500 EMEA 2021-2024;
- зайняли 1-ше місце у практиці сімейних спорів за версією Legal Awards 2021 року.
Щоб забезпечити бажаний результат, ми ретельно вивчаємо його ситуацію. Тому почніть із консультації юриста по спадщині. Вартість доступна, а цінність висока. Ми знайдемо та реалізуємо найкращі рішення.
Не обіцяємо зайвого. Але відкрито говоримо про перспективи справи, можливі труднощі та шляхи їх подолання. З нами вам буде надійно та спокійно. Щоб звернутися до адвоката по спадковим справам у Києві або онлайн, залишайте заявку на цьому сайті.
Mitrax визнано фірмою №1 в Сімейних спорах, Legal Awards 2019
Спасибо!
Ваш запрос отправлен. Мы свяжемся с вами в ближайшее время, а пока ожидаете – посетите наш блог
Mitrax входить в ТОП 50 юридичних компаній України, Legal Awards 2020
Спасибо!
Ваш запрос отправлен. Мы свяжемся с вами в ближайшее время, а пока ожидаете – посетите наш блог