Меню

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав – це крайня міра, яка застосовується до батьків, які систематично не виконують своїх батьківських обов’язків, зловживають алкогольними або наркотичними засобами, або ж були засуджені за злочин проти дитини. Ініціатором такої процедури може бути не тільки другий з батьків, а й інші родичі, а також компетентні органи.

Позбавлення батьківських прав батька або матері, з юридичної точки зору, складана процедура, яка відноситься до категорії найскладніших справ, що зустрічаються не тільки в сімейному праві, але і в адвокатській практиці в цілому. Складність пов’язана не тільки з моральною складовою процесу, а й з доказовою базою, яку необхідно надати суду для отримання позитивного рішення.


Участь адвоката з позбавлення батьківських прав життєво необхідно для захисту прав дітей. Позбавлення батьків правових зв’язків з дитиною – тяжкий юридичний крок, який можливо має безповоротні наслідки. Позови такого роду торкаються чимало законодавчих та нормативних актів, розібратися в яких самостійно майже неможливо. Без участі кваліфікованого юриста розгляд справ про позбавлення батьківських прав виявиться марним у більшості випадків.

Кому потрібна допомога адвоката у справах про позбавлення батьківських прав?

Зазвичай, звернення щодо позбавлення батьківських прав настає після ситуацій, які загрожують добробуту та безпеці дитини:

  • Ухилення від виконання батьківських обов’язків;
  • Шкідливі та небезпечні дії одного з батьків (або обох) стосовно інших членів родини;
  • Жорстоке поводження з дитиною;
  • Хронічне зловживання алкоголем та наркотична залежність батьків;
  • Відмова забрати свою дитину з пологового будинку або інших закладів;
  • Використання батьківських прав як інструменту тиску та порушення прав дитини.

Ініціатором позову може бути один з батьків, який більш відповідальний, або родич дитини, а також опікун або названий батько/мати. Допомога адвоката з позбавлення батьківських прав полягає в комплексному захисті прав дитини в залі суду, а також збір усіх доказів проти недобросовісного члена родини.

Часто відбувається зворотна ситуація – один з батьків або родич маніпулює позбавленням батьківських прав у своїх інтересах, не враховуючи думку дитини. У такому випадку адвокат допоможе довести неспроможність обвинувачень та захистить клієнта від неправомірних дій.

Послуги юриста з позбавлення батьківських прав

Досвідчені юристи компанії Family Mitrax у Києві допоможуть клієнтам з наступних питаннях:

  • Позбавлення батьківських прав батька або матері через позов до суду;
  • Відновлення батьківських прав через позов до суду;
  • Консультація та супровід справи юристом.

Необхідно розуміти, що процеси, які пов’язані з позбавленням батьківських прав, відбуваються за участю органів опіки та піклування. Позов розглядається у першу чергу на користь дитині. Участь юриста в процесі дозволить зберегти за дітьми численні майнові та особисті права, зокрема, права на спадщину. Адвокат у справах про позбавлення батьківських прав також допоможе у стягненні аліментів з другої сторони.

Відновлення батьківських прав у суді – процедура, яка особливо потребує професійного представництва в суді. У такій ситуації адвокат надасть всебічну підтримку – проконсультує клієнта, зробить та подасть документи, при необхідності буде виступати в залі суду.

Вартість послуг

Звернення до юриста щодо позбавлення батьківських прав послуги адвоката оцінюються в залежності від складності та обсягу роботи. Ми дотримуємося прозорості фінансової політики – у нашій компанії вартість роботи спеціаліста фіксується в договорі. Ви можете обрати зручний для вас варіант оплати – фіксовану оплату адвокату з позбавлення батьківських прав, погодинну або разову оплату роботи.

Спеціалісти Мітракс пропонують своїм клієнтам не тільки платні, але й безкоштовні послуги – наприклад, консультацію юристів з питань, які вас цікавлять.

Користь вибору юриста в Мітракс

Кампанія Mitrax – це згуртований колектив юристів, які можуть вирішити задачі будь-якої складності. Усі адвокати по сімейному праву мають цінні професіональні навички – великий багаж знань, стратегічне мислення, здатність ясно та переконливо висловлювати суть справи, знаходити підхід до суду. Обираючи наших спеціалістів, ви робите внесок до своєї правової безпеки та позитивного рішення суперечних ситуацій.

Замовити консультаціюЗгорнути

Проекти

Всі проекти
Сімейне та спадкове право / Адвокат з питань щодо дітей / Позбавлення батьківських прав /