Меню

Адвокат з корпоративних спорів

Між власниками, акціонерами й учасниками організації можуть виникати корпоративні спори. Ці розгляди ініціюються як під час існування компанії або при її створенні, так і після припинення її діяльності. Оскільки даний вид спорів є складним і вимагає ретельного розгляду всіх обставин, звернутися за допомогою в такій ситуації необхідно до юриста з корпоративного права.

Причини корпоративних спорів

Подібні суперечки виникають у ситуаціях, коли власники організації не можуть дійти згоди з різних управлінських питань. Потреба в розглядах виникає в акціонерів і учасників ТОВ, якщо вони не згодні з рішенням керівництва або зборів. Слід зауважити, що до корпоративних спорів не належать випадки, коли предметом розбіжностей є трудові взаємовідносини.

Приводом для звернення до суду може стати будь-яка з перерахованих ситуацій:

  • Процедура прийняття рішень щодо управління компанією була проведена з процесуальними порушеннями або суперечила корпоративному кодексу організації;
  • Учасники організації пред’являють претензії щодо заснування нової компанії;
  • Були прийняті рішення, пов’язані з розподілом прав на акції, частки статутного капіталу;
  • Були порушення процедури голосування;
  • Учасникам було завдано збиток;
  • На зборах акціонерів, власників компанії було прийнято рішення про управління організацією, однак не всі учасники отримали повідомлення про таку зустріч;
  • Були випущені цінні папери;
  • Серед учасників юридичної особи стався конфлікт інтересів.

У таких ситуаціях оптимальним рішенням є звернення до суду для розгляду обставин справи. Цим шляхом можна домогтися відновлення своїх прав, повернення частки організації або скасування раніше прийнятого рішення. Постанова суду може використовуватися як інструмент примусу, щоб учасники або власники компанії виконали свої зобов’язання. Займається цією категорією справ адвокат з корпоративних спорів – профільний фахівець, знайти якого в Києві ви можете в компанії Mitrax.

Корпоративні спори – особливості справ

В юридичній практиці корпоративні спори поділяються на дві умовні категорії:

  • Внутрішні корпоративні спори охоплюють усі можливі розбіжності між членами організації;
  • Зовнішні суперечки виникають при порушенні прав окремо взятої організації. Сюди входить незаконне поглинання активів підприємства.

Поточне законодавство не містить низки розпоряджень, згідно з якими визначається, чи є спір корпоративним. Існують додаткові складності – нерідко корпоративний спір зачіпає багато різних сфер і охоплює цілий ряд осіб і їх інтереси. Звертатися з подібними питаннями потрібно до юристів з вузькою спеціалізацією – до адвоката з корпоративної реструктуризації та неплатоспроможності, адвоката по захисту прав акціонерів і т.д.

У юристів, які займаються корпоративними спорами, склалося чітке розуміння механізму таких справ, завдяки чому вони вибудовують оптимальну стратегію розв’язання проблеми. У більшості випадків справи про конфлікт інтересів між учасниками підприємства розглядаються арбітражним судом за місцем реєстрації компанії.

Допомога юристів Mitrax</>

Корпоративні спори та юридичні послуги, пов’язані з ними, – сфера, у якій успішно працює наше адвокатське об’єднання. Залежно від проблеми клієнта та стадії розбіжностей фахівець надає необхідну допомогу. Наш юрист з корпоративних спорів проконсультує вас і запропонує вирішення поставленого вами завдання. Фахівець допоможе виявити можливі ризики, проаналізує документи підприємства, щоб виявити слабкі сторони й усунути їх, складе позов і буде захищати ваші інтереси в суді. Разом з цим юрист надасть сприяння досудовому врегулюванню корпоративного спору.

Замовити консультаціюЗгорнути

Проекти

Всі проекти
Вирішення спорів / Адвокат з судових спорів / Адвокат з корпоративних спорів /