Меню

Екстрадиція

Захист осіб, які перебувають в розшуку по лінії Інтерполу за запитом відповідної держави є вкрай складним та багатогранним, і по багатьох аспектах схожий на захист особи у звичайному кримінальному провадженні.

MITRAX має ексклюзивний досвід захисту осіб, щодо яких застосовуються екстрадиційні процедури.

Суть процедури полягає в тому, що при виявленні на території України особи, яка перебуває в міжнародному розшуку, вона затримується, щодо неї обриється відповідний запобіжний захід (у більшості випадків тримання під вартою) та проводиться екстрадиційна перевірка.

За результатами екстрадиційної перевірки особа або видається відповідній країні, або Україна відмовляє у видачі такої особи, іноді і з наданням політичного притулку.

Етапи проходження «екстрадиційної справи», на яких відповідно необхідний адвокатський захист:

Перший етап – затримання особи та розгляд питань щодо запобіжного заходу на час поки запитувана сторона направляє документи щодо затриманої особи.

На даному етапі прокуратура завжди просить затримати особу на діб до моменту надходження відповідних документів.  Але суд має право відмовити у затриманні особи, чого на практиці неодноразово досягали наші адвокати.

Другий етап – після надходження відповідних документів щодо підстав для екстрадиції відповідної особи прокуратура звертається до суду з клопотанням про екстрадиційний арешт особи на час тривання перевірки.

На даному етапі також суд може винести запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою, незважаючи на те, що прокуратура завжди просить застосувати саме такийзапобіжний захід.

Третій етап – проведення самої екстрадиційної перевірки.

На даному етапі відповідний підрозділ прокуратури, який відповідає за міжнародні зв’язки, проводить перевірку документів на їх відповідність міжнародному та національному законодавству, та відповідно на наявність підстав для задоволення запиту на екстрадицію або відмову в його задоволені. На цьому етапі захист може проводити доведення компетентним органам наявність підстав для відмови у екстрадиції.

Четвертий етап – у разі прийняття рішення про задоволення запиту на екстрадицію воно підлягає оскарженню в суді.

На даному етапі відповідно можна доводити незаконність та необґрунтованість такого рішення. На час оскарження особу не екстрадують.

Послуги

Замовити консультацію

Проекти

Всі проекти
Екстрадиція /