Меню

Власник повернув своє право на завод: судова боротьба з рейдерством завершена перемогою.

12 Чер 2020

У кінці 2018 року, діючи незаконно, державний реєстратор без заявника та документів скасував запис про права власності нашого Клієнта на об’єкт нерухомого майна – нежитлові приміщення колишнього заводу в Подільському районі міста Києва. Натомість в Державному реєстрі речових прав (надалі – Реєстр) автоматично було відновлено запис про попереднього власника – ПАТ «ЕМЗ» щодо його права власності на вказаний об`єкт.

У зв’язку з цим, у Клієнта  виникла необхідність звернутись до Mitrax за правовою допомогою.

Адвокатами Mitrax було подано позовну заяву про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора. За результатами розгляду спору судом було ухвалено рішення, яким встановлено протиправність та скасовано такого рішення. Помилковість прийняття свого рішення визнав і сам державний реєстратор шляхом подачі заяви про визнання позову у справі.

В той же час, Третьою особою у справі – ПАТ «ЕМЗ» (надалі – Апелянт), було подано апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва. Свою скаргу Апелянт обґрунтовував тим, що розгляд справи без його участі є підставою для скасування рішення суду першої інстанції, бо саме він був власником об`єкта нерухомості на дату подання позовної заяви. Апелянтом також наголошувалось, що позовна заява містить не оригінал, а факсимільне відтворення підпису представника позивача. При цьому, сам ордер про надання правової допомоги Клієнту не містив всіх необхідних реквізитів.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.10.2019 апеляційну скаргу ПАТ «ЕМЗ» задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано, прийнято нову постанову, якою адміністративний позов нашого Клієнта до державного реєстратора залишено без розгляду.

Не погоджуючись з постановою суду апеляційної інстанції, адвокатами Mitrax було подано касаційну скаргу. Колегія суддів Касаційного адміністративного суду зазначила, що залишення позовної заяви без розгляду у даній справі є проявом формалізму, який обмежує право особи на розгляд її справи судом. Відтак, постанову Шостого апеляційного адміністративного суду було скасовано та направлено справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

В свою чергу, при повторному розгляді справи у суді Апеляційної інстанції, адвокати Mitrax переконали суд, що рішення Окружного адміністративного суду м Києва не порушує права та свободи Апелянта (адже останній не був учасником правовідносин щодо оскаржуваної реєстраційної дії), а правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних підстав.

У результаті вжитих командою Mitrax зусиль, Шостим апеляційним адміністративним судом було залишено в силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва та відновлено право власності клієнта на нерухоме майно.

Представлял інтереси клієнта у суді Олександ Строкань,  партнер, адвокат, керівник практики вирішення спорів Mitrax.