Меню

Про переваги злиття «Юридичної практики» розповіли партнери АО «MITRAX» Кирило Фесик, Дмитро Сиирко, Денис Ткач і Максим Глуханчук

13 Бер 2019

Головним трендом минулого року на юридичному ринку стало об’єднання і розширення юридичних фірм. АО «MITRAX» не залишилося осторонь від цього процесу: у вересні 2018 року відкрилось одеське представництво компанії, а в лютому 2019 року – запорізьке. Про переваги злиття «Юридичної практики» розповіли партнери АО «MITRAX» Кирило Фесик, Дмитро Сирко, Денис Ткач і Максим Глуханчук.

– Чим викликана необхідність розширення бізнесу?

Кирило Фесик: У нас є концепція розвитку компанії, яка передбачає залучення сильних гравців за двома критеріями: по-перше, спеціалізація на якихось галузях права, так як ми намагаємося працювати за вузькоспеціалізованими напрямками, за кожне з яких відповідає наш співробітник, який має в цій сфері унікальні компетенції. Другий принцип залучення – територіальний. Ми хочемо, щоб у всіх ключових регіонах країни було представництво нашої компанії. Тому ми знаходимо сильних гравців у відповідному регіоні, вибудовуємо з ними взаємини. За таким принципом ми відкрили в минулому році представництво в Одесі. В цьому році за таким же принципом відкрили представництво в Запоріжжі. На цьому розширення компанії не припиняється – є плани відкриття офісів в інших містах. У АО «MITRAX» два головних напрямки спеціалізації – представництво в судах та захист бізнесу. Кожен партнерський офіс компанії в регіонах сильний в цих компонентах практики.
– Як виникла ідея відкриття запорізького представництва? Дмитро Сирко: В цьому регіоні ми працювали над серйозним клієнтським проектом, що стосується захисту від рейдерського захоплення, в ході якого рейдери скористалися допомогою недобросовісних представників правоохоронних органів. Тоді ми і познайомилися з Денисом Ткачем. Інтереси клієнта ми благополучно захистили, власність було повернуто під контроль нашого клієнта, а всі кримінальні провадження відкриті проти нього під час захоплення, були закриті.

У процесі роботи ми змогли гідно оцінити ступінь спеціалізації і компетентність команди, яку очолював Денис, до того ж у нас були спільні погляди на перспективи розвитку бізнесу, тому було прийнято рішення про відкриття офісу АО «MITRAX» в Запоріжжі, і ми запропонували Денису і його команді приєднатися до АО «MITRAX».

– А що спонукало запорізьких адвокатів прийняти цю пропозицію?

Денис Ткач: На ринку юридичних послуг Запоріжжя ми працюємо більше десяти років. У нас за цей час сформувалася згуртована команда, практика якої охоплює кримінальне, податкове, господарське, цивільне право. Сьогодні команда запорізького представництва складається з п’яти адвокатів, а також їх помічників, двоє (я і Євген Вайновського) – члени кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Запорізької області, я також є секретарем КДКА Запорізької області. Євген має досвід роботи в прокуратурі, а два адвоката – досвід роботи в слідчих органах Міністерства внутрішніх справ (МВС) України. І цей досвід здорово допомагає нам в роботі: ми знаємо діяльність правоохоронної системи зсередини, розуміємо, як цей механізм функціонує, в разі необхідності можемо ефективно протидіяти протиправним діям.

Всі наші адвокати об’єднані однією метою – розвиватися, осягати нові горизонти. Усвідомлення необхідності подальшого зростання, виходу за рамки одного регіону підштовхувало до пошуку партнерів. Саме в цей період ми провели успішну справу з Дмитром Сирко, в ході якого змогли не тільки оцінити компетентність і професіоналізм один одного, а й спільність світогляду. І коли надійшла пропозиція відкрити на базі нашої компанії представництво АО «MITRAX» в Запоріжжі, ми обговорили його з колегами і погодилися. Зараз ми активно співпрацюємо в сфері захисту бізнесу, а також в сфері сімейного та цивільного права.

 

– У чому мета приєднання до АО «MITRAX» регіональних гравців? Кирило Фесик: Об’єднання переслідує кілька цілей. По-перше, так чи інакше, але всі серйозні речі закінчуються (а іноді і починаються) в Києві – тут знаходяться всі вищі суди, Генеральна прокуратура, Головні слідчі управління Служби безпеки та МВС України. Тому наявність сильного київського офісу дуже допомагає регіональними гравцям і, безумовно, є їх конкурентною перевагою. З іншого боку, ми обслуговуємо кілька великих банків, що мають регіональні відділення. Делегуючи своїх адвокатів, наприклад, в Запоріжжя, довелося б долати додаткові труднощі, адже відряджений фахівець не зможе відразу розібратися у всіх нюансах так, як місцевий адвокат. Другий аспект об’єднання в тому, що у АО «MITRAX» є відповідна позиція на ринку, ми надаємо певний рівень адвокатської допомоги, за який відповідаємо своєю репутацією. Тому клієнт знає, що якщо ми порекомендували йому наших партнерів в Одесі чи Запоріжжі, то він отримає у них такий же високий стандарт юридичної допомоги, який він звик отримувати у нас.

Ми виступаємо як єдине ціле, що сприяє консолідації ресурсів – в першу чергу на благо клієнта, в той же час це дуже зручно і для самої команди АО «MITRAX», адже навіть найсильнішій команді в Одесі або Запоріжжі діяти в рамках всієї України досить проблематично. Ми вважаємо, що такий формат має майбутнє, і найближчим часом ми покриємо ще кілька ключових регіонів країни.

– Тобто ви знаходите не просто партнерів, а однодумців?

Кирило Фесик: Об’єднання на юридичному ринку – безумовний тренд останнього року, в якому беруть участь найбільші гравці. Я підкреслюю, що мова йде саме про злиття, а не відкриття філії, так як кожен наш офіс – це дуже сильна самостійна команда, що має свою практику. Наше об’єднання породжує якусь синергію, що дозволяє досягати раніше недосяжних цілей. Але ми працюємо в першу чергу з тими, з ким дружимо, і наші людські відносини набагато ширші, ніж ділові. Тож нас об’єднує не тільки юридичний бізнес, а й спільні погляди на життя, спільні цінності. Відкриваючи представництво в Запоріжжі, ми не тільки розширили географію діяльності компанії, але і привернули в колектив команду висококласних професіоналів.

 Максим Глуханчук: Як людина, яка вже має досвід партнерської співпраці з АО «MITRAX», хочу зазначити, що це люди, з якими в першу чергу приємно працювати. Завжди можна знайти підтримку – в питаннях, де київський офіс АО «MITRAX» має більше досвіду, завжди підкажуть, проконсультують, адже кожен адвокат компанії володіє унікальною компетенцією, і навіть в тих практиках, де я сильний, можна почути слушну пораду.

До об’єднання з АО «MITRAX» у мене було певне коло клієнтів, але більше я займався судовими спорами, менше – захистом бізнесу. Зараз напрацьована практика і в області захисту бізнесу, до того ж тепер немає необхідності відправляти юриста з Одеси до Києва (наприклад, до Верховного суду), є можливість скористатися послугами київського колеги. Виграють від цього насамперед клієнти, оскільки економлять гроші і час, та й ми економимо мінімум один робочий день свого співробітника. До того ж ефективність роботи київського юриста буде вище, адже йому не потрібно налагоджувати з нуля контакт з представником судової влади.

Тож я вітаю Запоріжжя з цим об’єднанням, тому що ми робимо одну справу, створюємо великий бренд.

– Як відбувається взаємодія між територіальними офісами АО «MITRAX»?

Кирило Фесик: «Оскільки регіональні офіси є незалежними структурами – нас об’єднують тільки загальні цінності, загальні ресурси та підхід до роботи, взаємодія по всій структурі відбувається без зайвої бюрократії. Є прямий контакт Запоріжжя та Одеси. Якщо для справи запорізькому офісу необхідна підтримка одеських колег, їм не потрібно звертатися для отримання цієї допомоги до Києва – тут прекрасно працюють горизонтальні зв’язки.

Розмовляв Олесь ЄВТЄЄВ, «Юридична практика».

 

К списку новостей

Подписка на новости