Меню

16 лютого 2022 року Владислав Скирда виступив на VIII Legal Banking Forum

16 Лют 2022

Під час третьої сесії VIII Legal Banking Forum, присвяченої роботі з проблемними активами, з доповіддю виступив адвокат, керівник практики по роботі з врегулюванням проблемної заборгованості Владислав Скирда.

Експерт наголосив, що сьогодні збільшився запит на інструменти позасудового врегулювання заборгованості. Це відбувається з кількох причин:

  • суд – це довго та фінансово затратно;
  • не завжди є гарантії, що отримане судове рішення буде виконано.

Інструменти позасудового врегулювання можна розділити на: добровільні та примусові, а також превентивні заходи. Метою останніх є формування у перспективного боржника сприйняття невідворотності виконання взятих зобов’язань для мінімізації намірів ухилення від їх виконання та прострочення заборгованості.

До добровільних інструментів позасудового врегулювання заборгованості належить медіація, у яких кредитор отримує погашення заборгованості за домовленістю з боржником. Однак для ефективного використання цього інструменту велике значення мають якісне спілкування з клієнтом та гнучкість позиції. Важливо знати майнові активи та больовий поріг суми, з якої людина здатна погашати заборгованість, і при переговорах дотримуватися цього балансу між можливостями боржника та вартістю та ризиками судових процедур.

Якщо говорити про примусові інструменти, то до них належать:

  1. виконавчий напис;
  2. звернення стягнення щодо застави з метою продажу.

При визначенні інструментів врегулювання проблемної заборгованості необхідно індивідуально враховувати фактори щодо кожного боржника. Ключовою є якісна робота з боржниками та володіння повною інформацією щодо їх майнових активів.

Підсумовуючи свій виступ, Владислав зазначив, що невідворотність стягнення заборгованості та незмінність судової практики є стимулюючими факторами позасудового врегулювання заборгованості. За таких умов рівень використання зазначених інструментів лише збільшуватиметься.

К списку новостей

Подписка на новости