16 лютого 2022 року Владислав Скирда виступив на VIII Legal Banking Forum
16 Лют 2022
Під час третьої сесії VIII Legal Banking Forum, присвяченої роботі з проблемними активами, з доповіддю виступив адвокат, керівник практики по роботі з врегулюванням проблемної заборгованості Владислав Скирда.
Експерт наголосив, що сьогодні збільшився запит на інструменти позасудового врегулювання заборгованості. Це відбувається з кількох причин:
- суд – це довго та фінансово затратно;
- не завжди є гарантії, що отримане судове рішення буде виконано.
Інструменти позасудового врегулювання можна розділити на: добровільні та примусові, а також превентивні заходи. Метою останніх є формування у перспективного боржника сприйняття невідворотності виконання взятих зобов’язань для мінімізації намірів ухилення від їх виконання та прострочення заборгованості.
До добровільних інструментів позасудового врегулювання заборгованості належить медіація, у яких кредитор отримує погашення заборгованості за домовленістю з боржником. Однак для ефективного використання цього інструменту велике значення мають якісне спілкування з клієнтом та гнучкість позиції. Важливо знати майнові активи та больовий поріг суми, з якої людина здатна погашати заборгованість, і при переговорах дотримуватися цього балансу між можливостями боржника та вартістю та ризиками судових процедур.
Якщо говорити про примусові інструменти, то до них належать:
- виконавчий напис;
- звернення стягнення щодо застави з метою продажу.
При визначенні інструментів врегулювання проблемної заборгованості необхідно індивідуально враховувати фактори щодо кожного боржника. Ключовою є якісна робота з боржниками та володіння повною інформацією щодо їх майнових активів.
Підсумовуючи свій виступ, Владислав зазначив, що невідворотність стягнення заборгованості та незмінність судової практики є стимулюючими факторами позасудового врегулювання заборгованості. За таких умов рівень використання зазначених інструментів лише збільшуватиметься.