Меню

На перший погляд іпотека видається ідеальним рішенням на випадок, якщо вам потрібно взяти кредит в банку. Адже можна жити в заставній квартирі і користуватися кредитними грошима. Але не все так безхмарно: разом з договором іпотеки ви отримуєте заборону на відчуження житла. Тепер для продажу квартири або будинку потрібно зняти обтяження з іпотеки.

Але як повернути собі право розпоряджатися нерухомістю? Про всі нюанси зняття арешту з майна ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як з’ясувати, що арешт іпотечного майна в силі

Для цього треба зайти в Державний реєстр. Він відкритий для всіх, але отримати інформацію досить складно. Вам доведеться:

 • зареєструватися в Кабінеті електронних сервісів Мін’юсту. На цьому етапі ви подаєте індивідуальний податковий номер (ІПН) і автоматично отримуєте поштову скриньку на урядовому поштовому сервері;
 • авторизуватися в системі за допомогою отриманих логіна і пароля або електронного підпису;
 • вибрати спосіб пошуку інформації та оплатити послугу.

Після оплати на вашу пошту прийде довідка про арешт іпотечної квартири. Якщо ви не хочете займатися цими бюрократичними процедурами, інформацію може отримати адвокат. Виходячи з підстави арешту він побудує стратегію вивільнення майна.

Знімаємо арешт на іпотечну квартиру через скасування договору

В основі арешту житла лежить іпотека. Найочевидніше рішення – шукати шляхи для її скасування. Вам на руку зіграють помилки в самому договорі і в процесі його укладення. Вони можуть призвести до нікчемності або недійсності договору.

В чому різниця? Нікчемні правочини з самого початку не породжують у сторін ніяких прав і обов’язків. Так буває, коли:

 • договір укладено недієздатною людиною;
 • документ укладений в неналежній формі. Наприклад, не завірений у нотаріуса;
 • угода обмежує людину в її законних правах;
 • договір скасовує або обмежує відповідальність за умисне порушення зобов’язання.

У цих випадках не потрібно навіть йти в суд – угода нікчемна за замовчуванням.

Як довести недійсність договору в суді

Для визнання договору недійсним доведеться йти до суду. Довести правоту допоможуть такі обставини:

 • обмежена цивільна дієздатність сторони договору. При цьому піклувальник згодом не схвалив угоду;
 • стан, коли дієздатна людина не могла усвідомлювати своїх дій і керувати ними;
 • помилкове сприйняття істотних обставин угоди;
 • умисний обман;
 • фізичний або психологічний тиск;
 • зловмисна домовленість представників сторін;
 • важкі обставини або вкрай невигідні умови угоди;
 • фіктивність або удаваність укладеного договору;
 • протиріччя між положеннями договору та законом;
 • невідповідність дій батьків або усиновлювачів з інтересами дітей.

Якщо суд визнає договір про іпотеку недійсним, накласти арешт на іпотечну квартиру буде неможливо, а вже існуючі обмеження доведеться зняти. До речі, оскаржувати можна і кредитний договір. Тоді іпотека автоматично втратить силу. Але для успішного вирішення справи радимо заручитися підтримкою адвоката з кредитних спорів. Без його допомоги буде складно зібрати всі документи, проаналізувати судову практику і аргументувати свою позицію.

Знімаємо арешт на іпотеку після погашення кредиту

Коли позичальник виконав зобов’язання по кредиту, іпотечні обмеження знімають. Але якщо кредитор не згоден з тим, що договір виконаний – можуть виникнути проблеми. У цій ситуації допоможе тільки звернення до суду з проханням визнати відсутність права вимоги у кредитора і відсутність зустрічного обов’язку у боржника.

Знімаємо арешт на іпотечне житло в судовому процесі

Коли кредитор звертається з позовом до боржника, він вимагає вжиття заходів для забезпечення цього позову. Чи можна накласти арешт на іпотечну квартиру до вирішення цієї суперечки? Так, з великою ймовірністю суд задовольнить вимогу про арешт. Адже майно може стати гарантією виконання зобов’язань.

Як зняти арешт, накладений в рамках цивільного провадження? Ви можете:

 • оскаржити рішення суду;
 • клопотати про скасування арешту.

На оскарження рішення суду у вас є 15 днів. Якщо ви пропустили строк, або апеляційний суд не погодився з вашими доводами, використовуйте інструмент клопотання. Ця можливість не залежить від стадії вже існуючого процесу. І навіть якщо перша спроба буде невдалою, ви можете звернутися до суду повторно, з новими обставинами. Суддя зобов’язаний розглянути клопотання протягом 5 днів. Якщо вам відмовляють, арешт буде в силі ще 90 днів після задоволення позовних вимог. Але ви вправі заявляти мотивоване клопотання і просити про припинення арешту раніше цього строку.

В якості аргументів можна використовувати невідповідність ціни позову та заходів його забезпечення. Наприклад, сума боргу в десятки разів менша за вартість арештованого будинку. Ще один вагомий аргумент з’являється, якщо відпала необхідність в забезпеченні позовних вимог.

Більше корисної інформації в нашом телеграм-каналі “Качай права!”

Знімаємо арешт на іпотеку під час виконавчого провадження

Якщо кредитор почне виконавче провадження протягом 90 днів, арешт нерухомості триватиме до повного виконання судового рішення. Але чи можуть пристави накласти арешт на іпотечну квартиру за своєю ініціативою? Так, ці повноваження є і у державного, і у приватного виконавця. Єдиний спосіб скасувати такий арешт – визнати його незаконним. Для цього можна звернутися:

 • до начальника виконавця. Подайте скаргу на порушення порядку накладення арешту на ваше майно;
 • в суд, який видав виконавчий документ. Звертайтеся з зі скаргою на порушення виконавцем ваших прав.

На оскарження у вас є 10 днів. Тому потрібно поквапитися, інакше доведеться доводити ще й поважність причин пропуску строків. Коли рахунок йде на дні, краще заручитися підтримкою адвоката, який оперативно захистить ваші права.

Знімаємо арешт, накладений на іпотечне житло виконавчим написом нотаріуса

Неприємна особливість виконавчого напису нотаріуса полягає в тому, що процес стягнення і арешт майна може проходити за спиною у боржника. Людина позбавляється можливості протидіяти процесу і захищати свої права.

Щоб отримати виконавчий напис, фінансовій організації достатньо пред’явити нотаріусу документ про наявність заборгованості: той же кредитний договір або договір іпотеки. Закон передбачає, що така схема може спрацювати тільки з безспірним боргом, коли між сторонами немає конфлікту. Але фактично це питання залишається на розсуд нотаріуса. Якщо він діє непрофесійно або знаходиться під впливом кредитора, майно і кошти боржника можуть бути заарештовані без достатніх підстав.

Якщо причиною арешту став виконавчий напис нотаріуса, у вас є хороші шанси на зняття арешту. Потрібно довести суду, що нотаріус діяв незаконно. Посилайтеся на:

 • спірний характер боргу;
 • пропущення строку звернення з претензією;
 • порушення процедури вчинення виконавчого напису.

Фаховий юрист швидко знайде помилки в роботі нотаріуса і підготує виграшну позовну заяву. Детальніше про скасування виконавчого напису читайте в цій статті.

Подписаться на новости
Получайте свежие новости на свой email
Поздравляем, вы успешно подписались на новости блога!

Чи допоможе юрист зняти арешт з іпотечного житла

Арешт іпотечної нерухомості не тільки обмежує ваші права. Ситуація загрожує втратою житла. Тому реагуйте на ситуацію відразу, як тільки дізналися про арешт. Зокрема, заручайтеся підтримкою адвоката з кредитних спорів. Юрій Бабенко допоможе вам оскаржити арешт квартири і зберегти нерухомість.

Комментарии:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись і стеж за свіжими публікаціями