Меню

Неприязні стосунки між колишнім подружжям часто заважають нормальному спілкуванню з дитиною. Той з батьків, з ким залишаються діти після розлучення, чинить перепони для колишнього партнера. Або ж другий із батьків хоче бачити дітей саме тоді, коли зручно йому, і не зважає на інтереси інших членів родини.

У будь-якому разі конфліктна ситуація шкодить дитині. Вихід – встановити чіткий графік зустрічей і порядок виховання дітей після розлучення. Як це правильно зробити – дізнаєтеся у цій статті.

Хто може визначити порядок зустрічей з дитиною після розлучення

Мама і тато мають однакові права на спілкування з дитиною. Але що робити, коли обоє хочуть бачитися з дітьми у вихідні дні, коли мають вільний час? Потрібно встановлювати порядок зустрічей з дитиною після розлучення. Вам допоможе:

 • договір;
 • звернення до органу опіки;
 • звернення до суду.

графік зустрічей батька з дитиною

Визначення порядку зустрічей з дитиною після розлучення за допомогою договору

Найкращий спосіб врегулювати ситуацію домовитись і укласти договір про участь у вихованні дітей. В ньому можна визначити:

 • місце проживання дитини;
 • участь батьків у її вихованні;
 • графік зустрічей з дитиною;
 • розмір і порядок сплати аліментів;
 • компенсацію інших витрат на дитину, наприклад, на її лікування;
 • порядок зустрічей із бабусями, дідусями й іншими родичами;
 • інші питання щодо виховання дитини, які ви хочете зафіксувати в договорі.

А якщо якісь обставини зміняться? Ви можете так само домовитися і укласти додаткову угоду до основного договору. Обидва документи потрібно посвідчувати нотаріально.

Визначення порядку зустрічей з дитиною після розлучення органом опіки та піклування

Якщо ви не домовились, або одна зі сторін порушує договір, порядок зустрічей з дитиною після розлучення можна визначити через орган опіки та піклування. Це служба у справах дітей місцевої адміністрації. Для встановлення графіку зустрічей потрібно подати відповідну заяву.

Щоб з’ясувати причини конфлікту, працівники органу опіки проводять бесіду з батьками, а за потреби з іншими родичами дитини. Вони зважають на виконання батьківських обов’язків, стосунки батьків із дитиною, стан здоров’я тощо. Після аналізу ситуації служба у справах дітей надає висновок. У ньому і буде визначено графік зустрічей. 

Але якщо один з батьків порушує встановлений графік, вплинути на нього дуже важко. Висновок органу опіки не має сили судового рішення. Тож якщо ви не впевнені у порядності колишнього партнера на 100%, цей спосіб захисту не буде ефективним. Крім цього, висновок служби в справах дітей можна оскаржити в суді. 

Визначення порядку зустрічей з дитиною після розлучення в суді

Графік зустрічей батька з дитиною після розлучення в Україні можна визначити у судовому порядку. Важливо, що звернутися в суд з позовом про графік побачень з дитиною можуть обоє батьків.

Наприклад, батько приходить, коли йому заманеться і порушує розпорядок дня дитини. Як обмежити зустрічі батька з дитиною у такому випадку? Або мати не дає батьку дитини вільно з нею бачитися та спілкуватися. Обидві ситуації є незаконними та порушують права одного з батьків. Та головне, що непорозуміння між батьками шкодять інтересам дитини. Саме їх в першу чергу врахує суд при розгляді справи.

Анна дізналась, що колишній чоловік подав в суд на зустрічі з дитиною. У позові він вказав, що мати постійно перешкоджає йому спілкуватися з дитиною, не відчиняє двері. Але тактично змовчав про те, що жінці навіть доводилося викликати поліцію, бо нетверезий чоловік після корпоративу намагався проникнути в квартиру та побачити сина. Батько просив встановити графік зустрічей з дитиною у будні з 20:00 до 22:00 і в першу половину дня у вихідні.

Анна звернулась до юристів, які допомогли їй обмежити зустрічі батька з дитиною. Вони довели, що для малолітнього сина важливий режим дня, який батько постійно порушує пізніми візитами. Вечірні зустрічі погано впливають на сон дитини, заважають підготуватися до школи. А у вихідні син Анни ходить на заняття з малювання, які йому дуже подобаються. Суд визнав, що графік батька порушує інтереси дитини і затвердив той варіант, який запропонувала Анна. 

Тож графік не повинен заважати звичному розпорядку дня дитини. Крім того, суд врахує, як візити батька чи матері впливають на малюка. Якщо між ними не налагоджений емоційний зв’язок, і зустрічі призводять до стресу у дитині, суд дозволить візити лише в присутності другого з батьків. 

Як підготуватися до процесу, щоб суддя виніс рішення саме на вашу користь? Найважливіший етап збір доказів. Потрібно документально підтвердити обставини, що переконають суддю затвердити ваш варіант графіку.

Це можуть бути:

 • договори зі школою, садочком, гуртками на підтвердження розпорядку дня дитини;
 • висновок психолога щодо стосунків дитини з батьком чи матір’ю;
 • попередні заяви до органу опіки та піклування щодо графіку зустрічей, якщо такі були;
 • фото та відео, що характеризують поведінку батька чи матері;
 • довідку з державної виконавчої служби (ДВС) про заборгованість по аліментах, якщо така є;
 • довідки про стан здоров’я дитини, рекомендації лікаря щодо режиму сну, особливостей харчування;
 • показання свідків, які підтвердять вашу позицію;
 • квитанції про купівлю продуктів, одягу, іграшок, оплату школи тощо, щоб підтвердити належне утримання дитини;
 • інші докази на підтвердження обставин справи.

Більше корисних юридичних порад на нашому телеграм-каналі “Качай права!”

Вам не дають бачитися з дитиною, не пускають до житла і забороняють навіть телефонувати малечі? Ці обставини так само потрібно довести. Надайте суду:

 • копії звернень матері чи батька в поліцію щодо вас;
 • переписки, в яких йдеться про заборону бачитись з дитиною;
 • копії ваших звернень до органу опіки для встановлення графіку, якщо такі були;
 • фото і відео, які фіксують поведінку матері чи батька дитини під час ваших візитів;
 • висновок дитячого психолога;
 • довідку з ДВС про відсутність заборгованості по аліментах;
 • квитанції про витрати на дитину;
 • показання свідків;
 • інші  докази на підтвердження обставин справи. 

Список доказів може різнитися залежно від конкретної ситуації. Головне не бути голослівним і доводити обставини документально. Суд буде визначати порядок зустрічей з дитиною після розлучення лише з урахуванням підтверджених фактів.

Рішення суду є обов’язковим для виконання. Тому за порушення порядку зустрічей з дитиною або перешкоджання спілкуванню за встановленим графіком передбачене покарання. Порушнику загрожуватиме штраф або навіть позбавлення волі за постійне умисне невиконання рішення суду. Тому такий спосіб захисту прав є найефективнішим. 

Подписаться на новости
Получайте свежие новости на свой email
Поздравляем, вы успешно подписались на новости блога!

Чи допоможе юрист встановити графік зустрічей з дитиною

В умовах постійних суперечок страждають і батьки, і дитина. Тож якщо у вас не виходить знайти компроміс з колишнім партнером, звертайтесь до професійних адвокатів у сімейних справах. Юрій Бабенко вивчить вашу ситуацію та порадить найкращу стратегію, щоб визначити порядок зустрічей з дитиною після розлучення. 

Комментарии:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись і стеж за свіжими публікаціями