Меню

Втратили можливість платити по кредиту і подумки готуєтеся до судів і втрати майна? Не варто панікувати завчасно. У важких ситуаціях можна і потрібно домовлятися з банком про перегляд зобов’язань. Програми кредитування зазвичай передбачають такі рішення, як кредитні канікули або реструктуризація кредиту. Що це таке розуміють не всі. І банки, користуючись необізнаністю клієнтів, відмовляються йти на поступки.

З цієї статті ви дізнаєтеся, що означає реструктуризація кредиту і як домовитися з банком про вигідні умови погашення боргу.

Що таке реструктуризація кредиту

Фактичноі реструктуризація кредиту – це заміна нездійсненних договірних зобов’язань іншими, посильними для боржника. Вона вигідна обом сторонам: клієнт знижує для себе фінансове навантаження, а банк отримує гроші. З юридичної ж точки зору реструктуризація іпотечного кредиту – це укладення з банком додаткової угоди про виплату боргу на нових, пільгових умовах.

Що це за умови? У кожному разі рішення приймається індивідуально. На практиці реструктуризація кредитів – це:

 • перехід з класичної схеми виплат на ануїтетну, коли борг погашається більш дрібними платежами;
 • збільшення строку кредитування, аж до 10 років. Результат той самий – зменшення розміру платежів;
 • встановлення індивідуального графіка погашення заборгованості;
 • зниження процентної ставки;
 • тимчасова відстрочка виплат по основній сумі боргу.

Але при зниженні фінансового навантаження в цей момент, вартість кредиту в цілому може вирости. Тому не варто думати, що така реструктуризація боргу за кредитом є ідеальним варіантом.

Що потрібно для реструктуризації кредиту в іноземній валюті

Прийнятий у квітні 2021 року закон визначив, що таке реструктуризація валютних кредитів, і зобов’язав банки на вимогу клієнтів міняти умови на більш зручні для позичальників. Про нові умови погашення валютних кредитів і про те, як зробити реструктуризацію боргу ми вже розповідали в цій статті.

Хто може претендувати на реструктуризацію валютного кредиту

Закон встановлює чіткі вимоги до людей, які можуть просити банк про реструктуризацію:

 • мали борг станом на 23 квітня 2021 року;
 • справно платили по кредиту до 1 січня 2014 року або погасили борг до моменту звернення із заявою;
 • в якості предмета іпотеки надали житлову нерухомість, яка є єдиним житлом, або присадибну земельну ділянку / садовий будинок, площа або розміри яких відповідають встановленим вимогам.

Самостійно вам буде важко врахувати всі нюанси, тому рекомендуємо проконсультуватися з адвокатом про можливість перегляду зобов’язань в вашому випадку.

Як провести реструктуризацію кредиту, якщо ви пропустили строк

Заяву про реструктуризацію можна було подати до 23 липня 2021 року. Винятки встановлені тільки для:

 • спадкоємців позичальника – два місяці з дня отримання свідоцтва про право на спадщину;
 • військовослужбовців, призваних до армії в період з 23 квітня до 23 липня 2021 року, аби стримувати військову агресію РФ на сході України – два місяці з дня припинення такої служби;
 • учасників судового процесу у справі про права та обов’язки сторін за кредитним договором – не більш двох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду у такій справі.

Як подати на реструктуризацію кредиту в разі пропуску строку з поважних причин? Просіть про продовження строків кредитора або звертайтеся до суду. Якщо поважної причини немає, банк може, але не зобов’язаний йти на поступки.

Як подати заяву на реструктуризацію кредиту

Документи можна передати особисто в руки представнику банка або надіслати рекомендованим листом. Що стосується суті заяви, варто коротко описати вашу кредитну історію, посилатися на фактичні обставини і норми закону. Щоб у банка не було шансу відмовити вам, зверніться до юриста. Він складе грамотну заяву і підкаже, які документи потрібні для реструктуризації кредиту у вашому випадку.

Як відбувається реструктуризація кредиту в ПриватБанку та інших банках

Днем проведення реструктуризації буде день отримання кредитором вашої заяви. Після подачі заяви у банку є 60 днів, щоб провести необхідні розрахунки і відправити вам рекомендованим листом інформацію з результатами виконаної реструктуризації. За бажанням ви можете отримати ці відомості у відділенні банку особисто.

Не варто сліпо покладатися на фінустанову. Переконайтеся, що нові умови кредиту відповідають закону і не обмежують ваші права. Не зайвим буде проконсультуватися з адвокатом, який знайде підводні камені в кредитному договорі.

Як домогтися реструктуризації кредиту за домовленістю з банком

Тепер ви знаєте, що таке реструктуризація іпотечного кредиту згідно із законом, або обов’язкова реструктуризація. Але в інших випадках рішення про перегляд кредитного договору залишається для банку факультативним. Найчастіше йому вигідніше піти на поступки, ніж роками судитися за проблемний кредит. Не зважаючи на це, банки ставляться до ідеї реструктуризації без ентузіазму.

Як отримати реструктуризацію кредиту через важке матеріальне становище

Головне – переконати кредитора, що ваші фінансові проблеми тимчасові і не свідчать про байдуже ставлення до зобов’язань. Покажіть, що ви працюєте над вирішенням проблеми. Підключіть до переговорів адвоката з кредитних спорів. Юрист знає, як зробити реструктуризацію боргу по кредиту, і підготує необхідні аргументи. В процесі обговорення він простежить, щоб банк не нав’язав вам зайвих умов і не погіршив існуючу домовленість.

Як написати заяву на реструктуризацію кредиту

Продовженням усної домовленості з банком стане ваша заява з проханням про реструктуризацію. Її розгляне кредитний комітет. Заяву з додатками передайте кредитору особисто або надішліть рекомендованим листом.

В інтернеті є зразки заяв на випадок, коли потрібна реструктуризація кредиту. Які документи потрібні – складніше питання. В цілому, документи мають підтверджувати, що погіршення вашого матеріального становища – тимчасове явище.

Як проводиться реструктуризація кредиту за угодою сторін

Якщо кредитний комітет задовольнив ваше прохання, нові умови повернення боргу прописуються в додатковій угоді до договорів кредиту, іпотеки та поруки. Вивчіть угоду: покращуючи одні умови, банк відіграється за рахунок погіршення інших. Як зробити реструктуризацію кредиту дійсно вигідною для себе? Уважно вивчити договори або довірте цей момент юристу.

Як оформити реструктуризацію кредиту в разі відмови кредитного комітету

З’ясуйте причини відмови і зверніться в банк повторно через кілька місяців. Звичайно ж, потрібно підготувати нові аргументи і документи, які їх підтверджують.

Чи допоможе адвокат в реструктуризації боргів за кредитом

Фінансові труднощі за наявності кредиту – це не вирок. Але й затягувати з вирішенням проблем і доводити ситуацію до дзвінків від колекторів теж не варто. Заручіться підтримкою адвоката з кредитних спорів. Юрій Бабенко допоможе вам домовитися з банком про оптимальні умови повернення боргу.

Комментарии:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись і стеж за свіжими публікаціями