Меню

Всі ми чули історії про те, як маленький борг по кредиту роздувається до велетенських сум. Достатньо заборгувати кілька десятків гривень, і за рахунок відсотків борг стає захмарним. В цих ситуаціях банки користуються необізнаністю клієнтів та юридичними хитрощами. Але ви можете їм протистояти! Читайте статтю і дізнавайтеся, як виявити незаконне нарахування процентів по кредиту.

Незаконне нарахування процентів по кредиту після направлення вимоги про його  дострокове погашення

Перед початком судового процесу банки мають направити боржнику вимогу про повернення боргу. Боржник повинен виконати її за 30 днів. В іншому випадку доведеться достроково повертати не тільки прострочену сумму, а й увесь кредит.

Але навіть після направлення вимоги банки продовжують незаконно нараховувати відсотки. Ці дії протиправні, адже фінансова установа  в односторонньому порядку змінює строк повернення кредиту. Тому банк більше не може нараховувати відсотки і штрафні санкції, які були передбачені договором.

Зауважимо, що банк все одно може стягнути відсоток інфляції, якщо кредит було видано в гривні. Також в будь-якому випадку установа матиме право на 3% річних від суми боргу.

Незаконне нарахування процентів по кредиту після закінчення строку кредитування

Банк втрачає право нараховувати відсотки за користування кредитом після закінчення строку кредитування, передбаченого договором. Справа в тому, що момент закінчення дії договору одночасно є початком відліку позовної давності. Вона складає три роки. За цей час банк має звернутися в суд, щоб стягнути борги з позичальника.

Але нерідко банки спеціально затягують з подачею позову, щоб довше нараховувати незаконні відсотки. Однак в суді такі хитрощі не спрацьовують.

Кирило не зміг вчасно виплатити кредит і через деякий час отримав документи із суду. Сума заборгованості жахнула чоловіка. Він звернувся до адвоката, який уважно вивчив матеріали справи. Виявилось, що строк договору закінчився більше двох років тому. Незважаючи на це, банк продовжував нараховувати відсотки за користування коштами. Кирило вчасно взяв участь у судовому процесі і оскаржив таке незаконне нарахування відсотків по кредиту.

Якби в цій історії банк звернувся до суду через 3 роки після завершення дії договору, Кирило міг би заявити про сплив строку позовної давності. Тоді банк не зміг би стягнути і основну суму боргу.

Незаконне нарахування процентів по кредиту через арифметичні помилки банку

Банки включають до кредитних нарахувань такі пункти:

  • «тіло» кредиту – сума, яку ви отримали як кредит;
  • відсотки за користування кредитом;
  • штрафи та відсотки за прострочення виплат;
  • комісії за додаткові послуги банку.

Сума боргу визначається з урахуванням всіх пунктів. У ці розрахунки цілком може пробратися арифметична помилка. Звісно, на користь банку. Наприклад, відсотки нараховують не на тіло кредиту, а на кредит уже з відсотками.

Тому дуже важливо перевірити обгрунтованість суми, яку з вас хочуть стягнути. Вимагайте у банку розрахункові документи. Наявність помилок змусить суд визнати нарахування відсотків незаконним.

Незаконне нарахування процентів по кредиту під час мобілізації боржника

Військовослужбовці, резервісти та військовозобов’язані можуть не сплачувати штрафні санкції, пеню або проценти за користування кредитом. Ці правила запроваджені у 2014 році і будуть діяти до завершення періоду мобілізації. 

Якщо банки мали всі необхідні документи на підтвердження призову і все одно не дотримались вимог закону, незаконне нарахування процентів по кредиту можна оскаржити без суду. Потрібно лише надіслати відповідну заяву про скасування штрафних санкцій у банк, додавши до неї підтверджуючі документи.

Больше полезной информации в нашем телеграм-канале “Качай права!”

Зміна відсотків по кредиту банком в односторонньому порядку 

Іноді банки в односторонньому порядку змінюють умови договору, в тому числі відсотки по кредиту. Це законно лише в тому разі, коли в договорі прописано право банку змінювати умови при настанні певних подій, які не залежать від сторін. Наприклад, якщо Національний банк підвищить облікову ставку, це вплине на вартість ресурсів банку. Тоді одностороння зміна умов договору дійсно можлива.

В інших випадках банк не може в односторонньому порядку змінити розмір відсотків по кредиту. Цікаво, що зазвичай банки “забувають” повідомити боржнику про такі рішення, і це ще одне порушення закону.

Подписаться на новости
Получайте свежие новости на свой email
Поздравляем, вы успешно подписались на новости блога!

Як захиститися у випадку незаконного нарахування процентів по кредиту

З протиправними діями банку можна і потрібно боротись – оскаржувати незаконне нарахування процентів по кредиту в суді. Але варто діяти швидко, щоб банк не скористався виконавчим написом нотаріуса. Цей інструмент дозволяє арештувати рахунки боржника і стягнути кошти без судового процесу. Детально про цей інструмент ми розповідали тут.

Тож не баріться та звертайтеся до адвокатів по кредитних спорах. Юрій Бабенко виявить усі порушення з боку банків та захистять ваші інтереси в суді.

Комментарии:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишись і стеж за свіжими публікаціями